Categories

Polecane produkty

Piłka gimnastyczna z ekspanderami Stayer Sport | średnica 85cm | czerwona,producent: Stayer Sport, zdjecie photo: 1 | online sho
Obniżka - 10%
  • Piłka gimnastyczna z ekspanderami Stayer Sport | średnica 85cm | czerwona,producent: Stayer Sport, zdjecie photo: 1 | online sho

Piłka gimnastyczna z ekspanderami Stayer Sport | średnica 85cm | czerwona

2085
Nowy produkt

Szczególne cechy:

Cena
54,00 zł
48,60 zł
Brutto
Ilość
w magazynie

PIŁKA GIMNASTYCZNA Z EKSPANDERAMI GUMOWYMI | STAYER SPORT

średnica piłki: 85 cm
Stayer Sport | producent sprzętu sportowego

Piłka gimnastyczna z gumowymi ekspanderami (tubingi) wykorzystywana jest, podobnie jak typowa piłka gimnastyczna, przy ćwiczeniach rozciągających, rozgrzewających, ale również ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Elastyczne linki montowane są do bocznych uchwytów, które są integralną częścią piłki. Tubingi można również zdemontować i korzystać z zalet samej piłki. Montaż i demontaż tubingów jest szybki i bardzo prosty. Elastyczne tubingi pozwolą uzupełnić trening i wzmocnią mięśnie ramion i obręcz barkową.

Piłka wykorzystywana jest do ćwiczeń ogólnorozwojowych, korekcji wad postawy i rehabilitacji. Stosowana jest również do trening fitnessu, pilates, świetnie nadaje się do wzmacniania mięśni.
 
Przyrząd treningowy ten jest uniwersalnym, który znajduje zastosowanie zarówno w sporcie wyczynowym, amatorskim, jak również w rehabilitacji. Ćwiczenia na piłce gimnastycznej oparte są na konieczności utrzymania odpowiedniego balansu przez osobę ćwiczącą. Konieczność utrzymania odpowiedniego balansu jest czynnikiem, który uaktywnia szereg grup mięśni ćwiczącego, które w naturalny sposób zaczynają pracować i wzmacniać się.
Istotną zaletą piłki gimnastycznej, jako przyrządu treningowego, jest jej niska cena zakupu w porównaniu z praktycznymi możliwościami treningowymi jakie oferuje. Ilość ćwiczeń jaką można przeprowadzić we własnym zakresie (również w warunkach domowych) na piłce jest duża i nieporównywalna z żadnym innym przyrządem treningowym. Chcąc wykonać podobną ilość ćwiczeń, jak z piłką gimnastyczną, niezbędne byłoby użycie kilku różnych urządzeń.

Odpowiedni rozmiar piłki dobiera się przede wszystkim na podstawie wzrostu osoby ćwiczącej. Tabela poniżej opisuje zależność średnicy piłki od wzrostu osoby ćwiczącej.
 

 

Średnica piłki

Wielkość po napompowaniu

Wzrost ćwiczącego

45cm

40 - 45 cm

130 - 150 cm

55cm

50 - 55 cm

150 – 165 cm

65cm

60 - 65 cm

165 – 175 cm

75cm

70 - 75 cm

175 – 185 cm

85cm

80 - 85 cm

185 – 195 cm

95cm

90 - 95 cm

195 – 205 cm

 

W komplecie jest poręczna pompka mieszek służąca do pompowania piłki. Dopuszczalna waga osoby ćwiczącej wynosi 200 kg.
2085
Nowy produkt

Szczególne cechy:

Aneta
2017-11-21
Polecam:

Jestem zadowolona z zakupu,linki spełniają swoje zadania :)<br />

Write your review

Nasza propozycja