Filtruj według

Cena

  • 2 332,00 zł - 7 690,00 zł

Marka

Wioślarze

Wioślarstwo

Korzystanie z maszyny do wiosłowania może pomóc w budowaniu i tonizowaniu mięśni, wzmacnianiu funkcji układu krążenia i zwiększaniu wytrzymałości. Maszyny do wiosłowania są szczególnie skuteczne dla starszych użytkowników, ponieważ nie obciążają pleców i stawów. Zasadniczo, ruch wioślarski to sprawność fizyczna w najlepszym wydaniu.

Wioślarstwo szybko spala kalorie, dzięki czemu jest odpowiednim dodatkiem do treningu, jeśli utrata wagi jest Twoim głównym priorytetem. Osoba ważąca 60 kg spala około 280 kalorii na 30-minutową sesję treningową na maszynie do wiosłowania, w regularnym rytmie, z umiarkowanym oporem (Harvard Health Publications).

Trening na maszynie do wiosłowania jest ćwiczeniem "wytrzymałościowym", które zwiększa funkcję serca i pali węglowodany przekształca je w niezbędną energię. Prawdziwa korzyść sercowo-naczyniowa uzyskiwana jest poprzez trening z regularną szybkością wiosłowania przy niskim oporze. To ćwiczenie aerobowe poprawia czynność płuc, stymuluje tętno i krążenie krwi. Ostatecznie jest to prawdziwy cel treningu fitness.

Wioślarstwo to fantastyczna opcja do cross-treningu i każdy może to zrobić.

Wiosłowanie jest ćwiczeniem o niskim współczynniku negatywnego oddziaływania, bez obciążenia pleców i stawów. Nie ma znaczenia jak duży jesteś i ile masz lat: wioślarstwo to prawdopodobnie coś, co możesz zrobić.

Powodem, dla którego spalanie kalorii jest tak duże, jest to, że wioślarstwo ćwiczy zarówno siłę, jak i wytrzymałość kardio. Ruch ciągnący górnej części ciała, wraz z ruchem pchającym dolnej części ciała, wymaga siły nóg i tułowia.

Ramiona, klatka piersiowa, plecy, bicepsy, triceps i mięśnie brzucha: ćwiczysz całą górną część ciała. Dla dolnej części ciała: ścięgna podkolanowe, mięśnie czworogłowe, udowe i łydkowe.

Aktywne filtry

arrow_upward